Sprijin Garda Romana

Clubul Rotary Alba Iulia Civitas Solis este onorat să fie partener al Muzeului Unirii într-un proiect cu o mare vizibilitate în municipiul Alba Iulia şi în ţară.

Este vorba de a doua colaborare a noastră cu Muzeul Unirii iar clubul nostru intenţionează să propună conducerii muzeului un parteneriat de lungă durată.
Sprijinul nostru în cadrul acestui proiect va fi de aproximativ 1000 Euro, bani cu care va fi echipat un membru al Gărzii Romane. Fondurile vor fi obţinute în urma unei acţiuni de stângere de fonduri organizată de clubul nostru.
Orice cerere din partea Muzeului va fi analizată prompt şi vom încerca să oferim sprijinul la fiecare solicitare indiferent dacă aceasta vine din partea Muzeului sau din partea altei instituţii care promovează orasul si cetatea din Alba Iulia. Aceste solicitări se suprapun peste unul dintre obiectivele noastre majore, acela de a promova cetatea şi oraşul Alba Iulia.