Promenada Inimilor la Alba Iulia

Rotary Club Alba Iulia Civitas Solis împreună cu Rotary Club Alba Iulia, Interact Alba Iulia, Rotaract Alba Iulia, RotaKids Alba Iulia, Fundatia Romana a Inimii și Societatea Romana de Cardiologie continuă și în 2023 programul “Promenada Inimilor”. Acest proiect de amenajare a unui traseu accesibil are ca scop încurajarea populației orașului să facă mișcare, folosind-o ca mijloc de prevenție a bolilor cardiovasculare.

🗓️ Data evenimentului: Duminică, 1 octombrie
🕚 Ora: 11:00
🚲 Traseu: 5 km cu bicicleta prin șanțurile cetății
✅ Punctul de întâlnire va fi la Obeliscul lui Horea, Cloșca și Crișan din Alba Iulia.

Venim cu drag să petrecem împreună o dimineață plină de mișcare și sănătate! Invitați-vă prietenii și familia, pentru că acest eveniment este deschis pentru toată lumea, indiferent de vârstă. Să ne bucurăm de aerul curat și să contribuim la sănătatea inimilor noastre.

ℹ️ Program inţiat de Fundaţia Irlandeză a Inimii şi implementat deja în zeci de ţări europene. În România, programul „Promenada Inimilor” a fost lansat în 2013, în ultimii ani participând mii de persoane în lupta bolilor cardiovasculare.